Test: Na kolik procent žijete své životní poslání?


Znáte své poslání? Žijete ho? Nebo tápete a hledáte? Ověřte si, jak na tom jste.


Ohodnoťte se v každé otázce na 0-5 bodů a počítejte si počet bodů

0 = ne/ nikdy/ 0%
1 = skoro ne/ skoro nikdy/ výjimečně/ na 20%
2 = trochu/ občas/ na 40%
3 = spíše ano/ na 60%,
4 = téměř ano/ skoro vždy/ často/ na 80%
5 = ano/ vždy/ na 100%


1. Znáte esenci Vašeho životního poslání?
Víte například, že je to učit nebo vnášet krásu do světa, nebo léčit, nebo tvořit, nebo předávat radost, lásku apod. Nezávisle na tom jakou formu na sebe poslání vzalo/vezme.

2. Milujete svoji práci/zaměstnání?
Baví vás vaše práce/povolání/zaměstnání nezávisle na finančním ohodnocení? Pokud 100% ano a dělali byste to i po výhře v loterii, máte 5 bodů.

3. Milujete svůj koníček (= činnost která nemusí vydělávat)
Pokud je Vaše práce vaším koníčkem, tak si dejte 5 bodů. Pokud máte milovaný koníček, který vás zatím (zcela) neživí, tak si dejte také 5 bodů. Pokud takovou činnost teprve hledáte, něco vás trochu baví a pak zase ne, dejte si méně bodů. Nulu má ten, kdo nic nedělá a nic ho nebaví.

4. Je vaše práce (nebo koníček) prospěšná druhým lidem či planetě (zvířata, rostliny…)

5. Znáte hluboké uspokojení z činnosti?
Těšíte se téměř každé ráno, když se vzbudíte, co zas nového zažijete a vytvoříte?


Vyhodnocení testu

počet získaných bodů vynásobte 4x a máte % výsledek toho, nakolik žijete své životní poslání.


0-25% – Pravděpodobně nejste moc šťastní a naplnění. Zřejmě ještě netušíte, co  Vás naplňuje nebo se Vám to nedaří realizovat. Nevěšte hlavu. Pracujte na sobě a dovolte si se více realizovat v životě. K naplnění, štěstí, lásce a životnímu poslání se postupně dopracováváme. Už jen to, že se o téma zajímáte, je významný krok na Vaší cestě. Otevřete se novým impulzům.

26-50% – Pravděpodobně nějaká část ve Vás už trochu chytá směr a existuje něco, co Vás baví, naplňuje. Životní poslání je vždycky něco, co nás těší, co volá naše srdce. Víc to zkoumejte a věnujte tomu pozornost. Čemu věnujeme to roste a sílí. Časem přijdou nové impulzy a téma životního poslání se u Vás více rozvine.

51-75% – Pravděpodobně už byste dokázali sami nebo s trochou pomoci popsat své životní poslání. Nebo jeho esenci. Věnujete mu alespoň část svého života a díky tomu se více konkretizuje Vaše životní cesta a talenty. Pravděpodobně již znáte pocit nadšení a uspokojení z tvoření. To je ten směr. Je důležité nestát si v cestě a dovolit si víc. Rozpustit stará omezující přesvědčení o životě, jeho smyslu, o své hodnotě, o práci, o hojnosti a jít za hlasem svého srdce.

76%-100% – Blahopřeji. Jste pravděpodobně šťastní a naplnění. Své poslání už pravděpodobně realizujete. Potřebujete jen pokračovat na své cestě a dál se rozvíjet. Cesta nekončí. Pokud se tak již nestalo, je dobré aby i práce, která vás živí, dávala smysl a stala se též posláním. To je ideál mnoha lidí a je dosažitelný. Je dobré na tom vědomě pracovat. Vnitřní prací i vnějšími kroky. Každopádně cílem je být naplněni činností, kterou děláme. A nebo přesněji, činnost kterou děláme naplňovat láskou. Vyjadřovat své dary a talenty a dál se rozvíjet jako lidská bytost.


kveta

Držím Vám pěsti na Vaší cestě naplnění. Pokud byste chtěli podpořit, podívejte se na moji nabídku k životnímu poslání.

Ráda Vás potkám na nějaké akci.

Květa Kolouchová – www.pracenasobe.cz